timeline_pre_loader
مرحله اول

شناخت نیازهای مشتری

شامل دید کلی پروژه و امکاناتی که باید در آن وجود داشته باشد در کنار میزان مخاطبان و ارزشی که قرار است سایت نهایی برای کاربرانش خلق کند.
مرحله دوم

تعریف اهداف مشخص پروژه و بررسی راه های موجود برای رسیدن به هدف

برای پروژه معمولا 2 تا 3 هدف قابل سنجش مشخص میشود تا تیم طراحی بتواند با توجه به آن اهداف بهترین گزینه ها را در طراحی سایت رعایت کند.آیا قرار است در سایت محصولی به فروش برسد یا فقط برای اطلاع رسانی از آن استفاده میشود ؟ پاسخ دادن به اینگونه سوالات در این مرحله و مشخص نمودن هدف برای سایت به تیم طراحی کمک میکند بتوانند دید روشن تری به پروژه داشته باشند و بهتر تصمیم بگیرند.

مرحله سوم

مشخص کردن زمان و هزینه و انعقاد قرارداد

امروزه برای هر نوع سایت و کسب و کاری در اینترنت صدها سایت رقیب وجود دارد و طبیعی است که بعضی از افرادی که قصد دارند سایت جدیدی راه اندازی کنند میخواهند امکاناتی از سایت های رقیب خود را کپی کنند و آن را به کاربران خود بدهند.
این قبیل امکاناتی که قصد دارید در سایت شما گنجانده شود هم باید در جلسات قبل از شروع طراحی بیان شود و حتی نام و لینک سایتهای رقیبی که در حال حاضر از این امکانات استفاده میکنند هم به تیم طراحی داده شود تا بتوان روی آن تحلیل و بررسی کرد. این کار در برآورد دقیق میزان هزینه و زمان لازم برای تحویل پروژه بسیار مهم است زیرا ممکن است مدیر سایت بخواهد یک امکان بسیار جزئی (از نظر خودش) را به سایت اضافه کند که از نظر فنی کار بسیار وقت گیری باشد.پس بهتر است قبل از شروع پروژه در مورد تمامی جوانب آن صحبت و تصمیم گیری مناسب شود.

مرحله چهارم

طراحی گرافیک سایت و تایید از طرف مشتری

در این مرحلی نمای کلی از سایت و صفحات آن به همراه سایت مپ ایجاد میشود.ایجاد سایت مپ باعث میشود که مطمئن باشیم تمامی صفحات سایت را سنجیده و طراحی کرده ایم و چیزی جا نمانده است و همچنین ارتباط صفحات سایت با هم و تعاملی که بخشهای مختلف سایت با هم دارند در این بخش ایجاد میشود.
در واقع وایر فریم نمایی کلی از پروژه و ارتباط بخشهای آن با هم را نمایش میدهد و همچنین مشخص میشود هر بخش هر کجای سایت قرار دارد و چگونه با باقی بخشها در ارتباط است. معمولا وایر فریم چند بار توسط مشتری تغییر داده میشود تا در نهایت طرح اصلی و تایید شده سایت مشخص شده و به مرحله طراحی واقعی برسد.

مرحله پنجم

برنامه نویسی و پیاده سازی وب سایت

در این مرحله هم تیم برنامه نویسی با توجه به صحبت های انجام شده در جلسات ابتدایی و نیاز سنجی شروع به کدنویسی بخش های مختلف سایت میکند و ارتباط بخشها و صفحات با هم را شکل میدهد.در این مرحله سی اس اس و کدهای قالب اصلی و همچنین امکانات جانبی مانند فرمهای تماس با ما , نمایش آدرس روی نقشه، سبد خرید و درگاهای پرداخت و سایر امکانات سایت کدنویسی و اجرا می شود.

مرحله ششم

تست و تحلیل بخش های مختلف

وقتی مرحله کدنویسی هم به پایان رسید فایلهای نهایی سایت را قبل از انتشار عمومی روی سرور تست یا production server قرار می دهند و در این مرحله هم مشتری و هم تیم فنی بخشهای مختلف سایت و صحت عملکرد منوها,دکمه ها و سایر عملگر ها را تست میکنند و ایرادات احتمالی هم در این مرحله رفع می شود.
حتی ممکن است مشتری بخواهد قابلیتی را بعد از دیدن نسخه واقعی سایت اضافه یا کم کند که در این مرحله این کار انجام میشود.تمامی سایتها از نظر درسی عملکرد در مرورگرهای مختلف (اینترنت اکسپلورر, فایرفاکس, کروم, اوپرا, سافاری) و همچنین روی سایزهای مختلف مانیتور و تلفن همراه تست میشود تا هیچ مشکلی در آن وجود نداشته باشد.

مرحله هفتم

تحویل نهائی

بالاخره روز بزرگ فرا میرسد و بعد از تمام شدن مراحل طراحی سایت و رفع تمامی ایرادها میتوان سایت را بصورت عمومی منتشر کرد و فعالیت سایت با حضور کاربران واقعی در اینترنت تست و سنجیده میشود.اما این پایان کار نیست!
بعد از اینکه نسخه نهایی سایت منتشر شد باید تا مدتی منتظر گرفتن فیدبک از کاربران سایت باشید که ممکن است با بخشهای مختلف سایت مشکلاتی داشته باشند و نظراتی برای بهبود یا رفع ایرادات از بخشهای مختلف سایت به شما ارائه کنند.فیدبک گرفتن از کاربران میتواند بهترین کمک به شما برای بهبود وضعیت و رفع ایردات سایت باشد.

مرحله هشتم

پشتیبانی، مشاوره توسعه سایت و بهینه سازی

بعد از انتشار نهایی سایت هم نیاز است که تیم پشتیبانی در کنار شما باشد.با کمک تیم پشتیبانی میتوانید ایرادات موجود در سایت را که از فیدبک کاربرانتان جمع بندی کرده اید رفع کنید و همچنین امکانات جدیدی را به مرور زمان و با توجه به نیاز کاربرانتان به سایت اضافه کنید. یک تیم پشتیبانی قوی میتواند در وقت نیاز بهترین کمک به شما و سازمانتان باشد.